KANDYDUJE(MY)

16.06.2011 godz 23:57

Kolejna historia z serii "Jadę autobusem, patrzę, a tu...". Tym razem to plakaty kampanii reklamowej starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 21 syrenek reprezentuje różne grupy społeczne i zawodowe. Ja bym się chyba identyfikowała ze studentem, co dźwiga bongosy. Nie wiem czemu malarka jest o kuli. Poczytałam o samej kampanii. A więc: "Jej zadaniem jest uzmysłowienie warszawiakom, iż tytuł ESK 2016 to nie tylko szansa na znaczące podniesienie jakości życia kulturalnego w Warszawie na przestrzeni najbliższych lat, ale także możliwość promocji i zwięszania wpływu wielokulturowego krajobrazu warszawy na kulturę Europy. Kampania ma również zakomunikować, że program Warszawy jako ESK będzie imiennym zaproszeniem do udziału w kulturze dla każdego warszawiaka." Gadanie gadaniem, a co chwilę zamykają jakieś fajne miejsce. Co do grafiki: fajna kompozycja, dobry komiksowy, wektorowy rysunek i fajny odcień żółtego na tło. Wykorzystany potencjał pomysłu na piątkę. Może tylko to hasło nie każdemu wyda się czytelne.
Więcej plakatów TUTAJ.Komentuj (2)

BORGIAS

27.05.2011 godz 17:43

   Oglądam ostatnio fajny serial, Borgias, produkcję stacji Showtime. Można oglądać online (tylko na napisy trzeba zawsze czekać 100 lat). Opening serialu jest absolutnie najlepszy. Nie mogę nigdzie znaleźć, kto animację (właściwie to motion graphic) stworzył. Ciekawa grafika, świetnie dobrane obrazy mistrzów renesansu (choć nie tylko), a to wszystko skomponowane z dobrą muzyką (Trevor Morris).

   Poszukałam obrazów użytych w grafice. Jak ktoś jest ciekawy, to polecam googlowe śledztwo, a ja napiszę parę nazwisk malarzy. Hans Baldung, Lucas Cranach, Agnolo Bronzino, Caravaggio, Domenico Ghirlandaio, Giuseppe Sabatelli. A jak się nie chce szukać to odpowiedzi są TU.

Komentuj (0)

TURYSTYCZNIE

25.05.2011 godz 15:52

   Zaczęło się od billboard'u. Na ulicy zobaczyłam plakat informujący o tym, że w Chorwacji jest 17 obiektów wpisanych na listę UNESCO. Plakat bardzo mi się spodobał, fajnie skomponowany, prosty, z pięknym zdjęciem (aż zapragnęłam całym sercem wakacji). Po powrocie do domu chciałam go znaleźć w internecie, ale mi się nie udało. Weszłam na stronę Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, która właśnie przez ten billboard zachęcała do wyjazdów do Chorwacji. A na tej stronie...

   Zestawienia na plakatach powyżej wyglądają jak inspiracje projektanta mody. Cała identyfikacja wizualna kampanii jest świetna. Jest spójna, estetyczna i zachęcająca. Fajnie zaprojektowany logotyp i pełno pięknych zdjęć. To co zamieściłam w poście, można obejrzeć właśnie TUTAJ.


Komentuj (0)

MADEMOISELLE...

20.05.2011 godz 01:36

...Coco Mademoiselle.


Komentuj (1)
Następna strona