PASIEKA MACIEJ JAROS

10.07.2011 godz 23:04

   Mam kryzys w składaniu poprawnych zdań, chciałam coś ładnie opisać, ale mi nie wychodzi. Napisze po prostu tak - natknęłam się na fajne butelki z miodem pitnym firmy Pasieka Jaros. Mają bardzo dobrą STRONĘ, pasuje do tego co robią, do naturalnej, ekologicznej produkcji z wieloletnią tradycją. Nagłówek jest fajnie skomponowany, na stronie jest dużo pięknych zdjęć.
   Ceramiczne butelki kojarzą się ze staropolskim trunkiem, z resztą poprawnie, bo receptura sięga dawnych czasów. Podoba mi się kompozycja etykiety, liternictwo, grafiki stylizowane na drzeworyty. Fajne logo. W tym przypadku to dobrze, że nie poszli w maksymalne upraszczanie, bo oddaje charakter firmy.


Komentuj (1)

SHADE CIDER

10.07.2011 godz 20:31

Od niedawna w Polsce dostępny jest cydr pod marką Shade Cider. Cydr to orzeźwiający napój alkoholowy z jabłek, od stuleci popularny w Anglii, Francji i Hiszpanii. Zawiera 4,4% alkoholu, dobra alternatywa dla piwa, zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią piwnej goryczki. Lekki i musujący. Fajna etykieta, dostępna jest w 4 różnych wariantach (osób pod jabłonią :). Bardzo ładna, świeża grafika. Białe tło, czarny rysunek i czerwony akcent jabłka i napisu. STRONA internetowa taka sobie, nieregularna. Ciekawa jest tylko strona główna.


Komentuj (0)

MUJI

24.06.2011 godz 22:07

   Dorwałam ostatnio katalog japońskiego sklepu ze wszystkim MUJI. Markę znałam, ale dopiero teraz przyjrzałam się jej. Jak podają w katalogu, produkty powstały jako rezultat trendu, wzywającego do prostoty w codziennym życiu. Rzeczy są zrobione z dobrych materiałów, bez zbędnych dodatków i udziwnień. Często bez opakowań, które też wg producentów są zbędne, ponieważ klient ich nie użyje. Właściwie to mają rację.
   Produkty faktycznie są bardzo proste i funkcjonalne. Minimalizm i praktyczność do granic możliwości. Lubię prostotę, ale czasem jest aż za prosto. Logo piękne - bordo w tle, napis biały, krój Helvetica. Strona skomponowana też z tych dwóch kolorów. Trochę uboga. Gdyby pasek nagłówka był grubszy, logo większe, byłoby zdecydowanie lepiej. Ale nie będę wybrzydzać, ostatecznie piszę na blogu o tym, co mi się podoba i co warto wyróżnić. A MUJI na to zasługuje. Tutaj jest ich STRONA, przez którą również można kupić produkty.
Komentuj (0)

OWOCOWA JOANNA

23.06.2011 godz 00:09

   Odkryłam niedawno serię produktów firmy Joanna "Fruit Fantasy". W skład linii wchodzą różne kosmetyki, ja w sklepach znalazłam niestety tylko peelingi. Szkoda, bo chętnie wypróbowałabym resztę. Peelingi póki co polecam, mają świetny, owocowy zapach. I fajne opakowania. Przeźroczyste, wykorzystujace kolor samego kosmetyku jako "tło". Czarny pasek na środku z nazwą serii, za nim apetyczna kompozycja z owoców i kilka słów opisu. Czerń skontrastowana z mocnym kolorem, wielkość i krój pisma ładnie dobrane  - bardzo dobrze to wygląda. Soczyście.
   Tylko tą stronę internetową bym poprawiła...


Komentuj (1)

AA ECO

15.06.2011 godz 23:51

Tego właśnie brakuje mi w kosmetykach marki Ziaja - konsekwencji w projektowaniu opakowania (mimo tego, że każde z osobna mi się podoba). Produkt kokosowy ma uproszczony logotyp kokosa, kakaowy nie ma żadnego, oliwkowy bardziej skomplikowany logotyp oliwki z listkiem.
AA wypuściło nową serię produktów naturalnych o nazwie ECO, która jest wizualnie świeża i spójna. Zamiast logotypów, wybrali ładnie podrasowane w Photoshopie zdjęcia owoców i warzyw. Czytelna etykieta, raczej prosta, oko skupia się na soczystym kolorze. Dodano rysunki części ciała, do których pielęgnacji kosmetyk służy - bardzo fajne. Logo jest czarne, z zielonym listeczkiem. Warto zobaczyć STRONĘ.Komentuj (0)

MR SINGH'S

11.06.2011 godz 18:29

Przykład tego, że wizerunek marki ma znaczenie. Produkt po redesignie odniósł sukces. Głównie pomógł mu program o wkraczaniu małych firm na rynek, ale identyfikacja wizualna była jedynym problemem, na którym musieli się skupić (sam sos to wieloletnia receptura, podobno znakomita). Dla mnie nowy wizerunek jest kapitalny. Czystość, minimalizm, dobry font i mocny kolor. Od razu stawia produkt 3 półki wyżej. A tutaj strona Mr Singh's.

Dla porównania, to opakownie przed redesignem:A tutaj już obecna strona internetowa produktu:


Komentuj (3)

STENDERS

31.05.2011 godz 23:28

   Pierwsze kule podarowała mi siostra. I od tamtej pory jestem w nich zakochana. To blog o projektowaniu i powinnam się skupić na logo i opakowaniu, ale ciężko pominąć ich walory pielęgnacyjne. Zawierają sole i olejki eteryczne, ziołowe i cytrusowe, kąpiel z nimi jest cudowna, a skóra gładka.
   Stenders to firma z Łotwy, produkują (ręcznie wyrabiają) kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji ciała z naturalnych składników. Jak informuje etykieta - wieść niesie, że jedna z receptur Stenders zawiera sekret wiecznej młodości.
   Co do opakowania - wszystko jest oczywiście zielone i makulaturo-brązowe. Ale wybaczę im to, bo podoba mi się ornament roślinny wokół nazwy, spójność wizerunku, no i mają fajną STRONĘ.
Komentuj (0)

WYPRAWA DO MONOPOLA

29.05.2011 godz 23:31

   Butelki z piwem. Raz na jakiś czas każdy z nimi obcuje. Zawsze sięgam po coś nieznanego, gdy spodoba mi się etykieta (nie czuję się marketingowo zmanipulowana, po prostu doceniam wartości wizualne :). Swoją nową oprawą graficzną przed szereg wystąpiła Łomża. Sięgnęłam po nią dopiero, gdy przyciągnęła mnie swoim nowym wizerunkiem. Mowa o Łomży niepasteryzowanej, w małej buteleczce z fajną grafiką na etykiecie. Prostota, dobra kompozycja, tylko ten makulaturowy brąz zamieniłabym na jakiś fajny, mocny kolor. Tak się utarło, że jak coś jest organiczne, ekologiczne czy nieprzetworzone, to musi być w barwach makulatury czy zdechłej zieleni. Ci, co robią opakowania żywności, powinni brać przykład z tych, co robią opakowania kosmetyków (np. tych z mojego postu z 16 maja).
   No i Koźlak. Ostatnio się przeraziłam, widząc go z papierową etykietą, niesatysfakcjonującą wizualnie. Pomyślałam, że ludzie z browaru oszaleli i zmienili projekt. Ulżyło mi, gdy się dowiedziałam, że ten z papierową etykietą to konkurencja zza zachodniej granicy, a polski Koźlak pozostaje piękny. Dobry pomysł na butelkę, niebanalny rysunek, fajne litery. Mój nr 1 z piwnych "opakowań".
Komentuj (1)

PREZENT

28.05.2011 godz 22:31

Inwencja twórcza mojej mamy przy pakowaniu prezentu.


Komentuj (0)

KARTKA ZE SZKICOWNIKA

16.05.2011 godz 20:20

   Przeglądałam sobie czasopismo i trafiłam na artykuł o ekologicznych kosmetykach. Piękne opakowania. Przy okazji poczytałam o tych kosmetykach w internecie. Madara ecoCosmetics to firma z Litwy. Są to produkty organiczne do pielęgnacji skóry, wytwarzane z aktywnych składników ziół i kwiatów zbieranych w rejonie Bałtyku. I jak pięknie podane!


   Davines to firma włoska produkująca kosmetyki do włosów, tylko ze składników naturalnych, do tego przy wykorzystaniu energii odnawialnej. Moją uwagę zwróciły opakowania serii Authentic Formulas. Na etykietach jest kompozycja z roślin, zwierząt, owoców. Dzika natura i soczyste kolory, a to wszystko jakby na kartce szkicownika. Subtelne i eleganckie.


Komentuj (0)
Następna strona Poprzednia strona