BARDZO MI MILKO

07.08.2012 godz 15:57

Po bardzo długiej przerwie wracam :) Tyle się działo, że nie miałam zupełnie czasu na bloga.

Zaczynam od nowej kampanii polskich jogurtów Milko, która ruszyła 1 sierpnia. Obejmuje ona 3 billboardy -  fotografie ludzi w koszulkach z napisami, które są zaszyfrowanymi smakami jogurtów, zresztą jak widać poniżej. Białe tło i smakowite kolory. Do tego hasło - "Bardzo mi milko!". Jak przeczytałam na stronie Polskiej Izby Mleczarskiej (tak, tak :P), hasło odzwierciedla radość z życia, przebojowość i otwartość. Skierowali kampanię do osób młodych i aktywnych. Mi się podoba, jak widać da się reklamować jogurt bez zdjęć owoców podkręcanych w photoshopie :)


Komentuj (2)

SADOLIN

09.08.2012 godz 20:27

Rzadko bywam w takich miejscach jak sklepy budowlane. Niedawno musiałam taki sklep odwiedzić i zobaczyłam logo, które bardzo mi się spodobało. Przezroczysta, lśniąca kropelka na desce, na tym napis. To lakiery do drewna Sadolin. Niewiele a ładnie, cieszy moje oko :)
W porównaniu z poprzednim opakowaniem (ostatnie zdjęcie) widać zmianę na lepsze. Poza logo zmienił się cały układ graficzny, pojawiły się duże, atrakcyjne zdjęcia jako tło (zdjęcie pokładu jachtu jest super!).

Tylko zastanawiam się, czy ten widok drewna pod kropelką nie powinien być jakoś załamany, jak przez wodę?Tu widać zmiany:

Komentuj (0)

ŁĘGAJNY

09.08.2012 godz 20:59

Polskie pomidory z farmy Łęgajny mają piękne, nowe opakowania! Logo to uproszczona ilustracja dużego, soczystego pomidora. Grafika nadrukowana na kartonach pozwala układać je w sklepie w różnych kombinacjach, bo różne elementy do siebie pasują, są częścią układanki. Każdy rodzaj pomidorów poza osobną szatą graficzną ma również umieszczoną na kartonie swoją nazwę, co jeszcze bardziej ułatwia rozróżnienie i wybór.
Do stworzenia opakowań użyto materiałów naturalnych, z recyclingu.
Projekty znalazłam na stronie opisującej najlepsze opakowania z całego świata. Od razu o nich piszę, cieszę się że polski design został zauważony i doceniony :) Więcej można poczytać i obejrzeć tutaj.
Komentuj (0)

YUME UME

14.08.2012 godz 12:45

Przykład świetnego, spójnego designu. W tym przypadku dla sklepu/restauracji z japońskim jedzeniem. Każdy element zupełnie inny, ale w jednym stylu i z tym samym humorem, zabawnymi grami słownymi i skojarzeniami. Urzekła mnie torba z rybą :)
Tutaj można obejrzeć stronę internetową.


Komentuj (2)

MICROSOFT

05.09.2012 godz 22:48

Microsoft zmienił swoje logo. Do lamusa odeszło okienko niczym flaga i nazwa napisana pogrubioną kursywą. Symbol zastąpiły... po prostu zwykłe kwadraty w znanych już z poprzedniego logo kolorach. Logotyp jest teraz zastąpiony prostym fontem Segoe.
W tym przypadku mam już dosyć minimalizmu w designie. Co prawda wciąż, gdy widzę to logo, to myślę - Windows. Ale to jednak zwykłe, statyczne kwadraty i tyle, żadna big idea. Niedawno w naszym pięknym kraju była podobna historia z logo PZU, stworzonym przez White Cat Studio. Nie piszę na tym blogu krytyki, tylko wyróżniam perełki. Nie mniej jednak wyżej opisane redesign'y są ważnymi zdarzeniami na moim horyzoncie. I w obu przypadkach stwierdzam - potępiam! :P

A tutaj małe porównanie:


Komentuj (1)

REKLAMY W TV

07.09.2012 godz 12:55

Dzisiejsza notka jest z dedykacją dla Zu, która, nie posiadając tv, nie ogląda też reklam, więc nie wie o czym czasem mówię :P
Oto trzy aktualne reklamy, które nie dość, że mnie nie denerwują (jak większość tych mózgotrzepów, którymi nas raczą), to jeszcze mnie bawią. Jestem jedną z tych, którzy reklamy lubią oglądać. Ale nie bezmyślnie, ja je analizuję i interpretuję. Oglądam i rozbieram na części pierwsze. To jak lekcje psychologii. Ale o tym to może innym razem. Dzisiaj bez analizy. Enjoy.Komentuj (0)

GOETHE INSTITUT

20.09.2012 godz 20:57

Ostatnio rozbawiła mnie nowa kampania reklamowa Instytutu Goethego. Billboardy mają zachęcać do nauki języka niemieckiego, by nie używać go tak niepoprawnie, jak w kilku powiedzonkach (np. to z kapustą i kwasem to tekst z "Czterech pancernych"). Zdania te umieszczono na billboardach w towarzystwie zdjęć. Popatrzcie:

 
Komentuj (0)