POLSKA LITERA

07.06.2011 godz 22:05


Zdaje się, że w języku polskim cydzysłów jest na początku zdania na dole, a na końcu na górze. A oba górne są w angielskim. Nie do końca jest to w takim razie litera polska. Połączeń nie widzę. Widocznie nie wszędzie działa tak samo. Apolonię trzeba ulepszyć.
Mimo to krój mi się podoba, polskie znaki wyglądają bardzo dobrze. Urozmaici grafikę wydawniczą.
(ale Garamond wciąż pozostaje moim krojem idealnym).

Tutaj można ją ŚCIĄGNĄĆ i coś o niej poczytać.

Komentuj (0)

BEZ NAMACZANIA

08.06.2011 godz 20:14

   Pozostając w temacie typografii, przeglądałam sobie ostatnio stronę z pracami z zeszłorocznego projektu Typografia Bez Namaczania. Studenci wyższych szkół artystycznych z całej Polski wzięli na warsztat twórczość ikon typografii (ja wylosowałam Leona Urbańskiego). Projekty zaprezentowaliśmy w formie t-shirtu. Na stronie można obejrzeć najlepsze prace. Mój jest numer 42 (numery zmieniają się w adresie). A TUTAJ jest ta strona.


Komentuj (0)

MOJA WYSTAWA

11.06.2011 godz 17:39

Serdecznie zapraszam na wystawę mojego malarstwa. Kto może, niech przybywa :)


Komentuj (0)

MR SINGH'S

11.06.2011 godz 18:29

Przykład tego, że wizerunek marki ma znaczenie. Produkt po redesignie odniósł sukces. Głównie pomógł mu program o wkraczaniu małych firm na rynek, ale identyfikacja wizualna była jedynym problemem, na którym musieli się skupić (sam sos to wieloletnia receptura, podobno znakomita). Dla mnie nowy wizerunek jest kapitalny. Czystość, minimalizm, dobry font i mocny kolor. Od razu stawia produkt 3 półki wyżej. A tutaj strona Mr Singh's.

Dla porównania, to opakownie przed redesignem:A tutaj już obecna strona internetowa produktu:


Komentuj (3)

AA ECO

15.06.2011 godz 23:51

Tego właśnie brakuje mi w kosmetykach marki Ziaja - konsekwencji w projektowaniu opakowania (mimo tego, że każde z osobna mi się podoba). Produkt kokosowy ma uproszczony logotyp kokosa, kakaowy nie ma żadnego, oliwkowy bardziej skomplikowany logotyp oliwki z listkiem.
AA wypuściło nową serię produktów naturalnych o nazwie ECO, która jest wizualnie świeża i spójna. Zamiast logotypów, wybrali ładnie podrasowane w Photoshopie zdjęcia owoców i warzyw. Czytelna etykieta, raczej prosta, oko skupia się na soczystym kolorze. Dodano rysunki części ciała, do których pielęgnacji kosmetyk służy - bardzo fajne. Logo jest czarne, z zielonym listeczkiem. Warto zobaczyć STRONĘ.Komentuj (0)

KANDYDUJE(MY)

16.06.2011 godz 23:57

Kolejna historia z serii "Jadę autobusem, patrzę, a tu...". Tym razem to plakaty kampanii reklamowej starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 21 syrenek reprezentuje różne grupy społeczne i zawodowe. Ja bym się chyba identyfikowała ze studentem, co dźwiga bongosy. Nie wiem czemu malarka jest o kuli. Poczytałam o samej kampanii. A więc: "Jej zadaniem jest uzmysłowienie warszawiakom, iż tytuł ESK 2016 to nie tylko szansa na znaczące podniesienie jakości życia kulturalnego w Warszawie na przestrzeni najbliższych lat, ale także możliwość promocji i zwięszania wpływu wielokulturowego krajobrazu warszawy na kulturę Europy. Kampania ma również zakomunikować, że program Warszawy jako ESK będzie imiennym zaproszeniem do udziału w kulturze dla każdego warszawiaka." Gadanie gadaniem, a co chwilę zamykają jakieś fajne miejsce. Co do grafiki: fajna kompozycja, dobry komiksowy, wektorowy rysunek i fajny odcień żółtego na tło. Wykorzystany potencjał pomysłu na piątkę. Może tylko to hasło nie każdemu wyda się czytelne.
Więcej plakatów TUTAJ.Komentuj (2)

WERNISAŻ WYSTAWY

20.06.2011 godz 23:04

No i po wernisażu. Było mało miejsca, a wino piliśmy w szklankach, ale i tak było fajnie. Dziękuję wszystkim za przybycie i za wesołą atmosferę w trakcie :) Pokazałam 8 obrazów z cyklu portretów, wszystkie w formacie metr x metr, w technice akrylu. Będzie je można obejrzeć do końca tygodnia (o ile znajdą się drzwi do sali). A jeśli na wystawę ktoś dotrzeć nie może lub mu się nie chce, to niedługo zamieszczę zdjęcia prac na moim portfolio (link pod Kontaktem z prawej strony).


Komentuj (1)

OWOCOWA JOANNA

23.06.2011 godz 00:09

   Odkryłam niedawno serię produktów firmy Joanna "Fruit Fantasy". W skład linii wchodzą różne kosmetyki, ja w sklepach znalazłam niestety tylko peelingi. Szkoda, bo chętnie wypróbowałabym resztę. Peelingi póki co polecam, mają świetny, owocowy zapach. I fajne opakowania. Przeźroczyste, wykorzystujace kolor samego kosmetyku jako "tło". Czarny pasek na środku z nazwą serii, za nim apetyczna kompozycja z owoców i kilka słów opisu. Czerń skontrastowana z mocnym kolorem, wielkość i krój pisma ładnie dobrane  - bardzo dobrze to wygląda. Soczyście.
   Tylko tą stronę internetową bym poprawiła...


Komentuj (1)

MUJI

24.06.2011 godz 22:07

   Dorwałam ostatnio katalog japońskiego sklepu ze wszystkim MUJI. Markę znałam, ale dopiero teraz przyjrzałam się jej. Jak podają w katalogu, produkty powstały jako rezultat trendu, wzywającego do prostoty w codziennym życiu. Rzeczy są zrobione z dobrych materiałów, bez zbędnych dodatków i udziwnień. Często bez opakowań, które też wg producentów są zbędne, ponieważ klient ich nie użyje. Właściwie to mają rację.
   Produkty faktycznie są bardzo proste i funkcjonalne. Minimalizm i praktyczność do granic możliwości. Lubię prostotę, ale czasem jest aż za prosto. Logo piękne - bordo w tle, napis biały, krój Helvetica. Strona skomponowana też z tych dwóch kolorów. Trochę uboga. Gdyby pasek nagłówka był grubszy, logo większe, byłoby zdecydowanie lepiej. Ale nie będę wybrzydzać, ostatecznie piszę na blogu o tym, co mi się podoba i co warto wyróżnić. A MUJI na to zasługuje. Tutaj jest ich STRONA, przez którą również można kupić produkty.
Komentuj (0)

WAKACYJNIE

25.06.2011 godz 21:41

   Zaczęły się wakacje, czas lotów bliższych i dalszych. Poniżej prezentuję subiektywny wybór 20 logo linii lotniczych, które wg mnie są najlepsze. A Wam które logo się podoba?
   Tymczasem ja uciekam na tydzień.

Komentuj (3)