GOETHE INSTITUT

20.09.2012 godz 20:57

Ostatnio rozbawiła mnie nowa kampania reklamowa Instytutu Goethego. Billboardy mają zachęcać do nauki języka niemieckiego, by nie używać go tak niepoprawnie, jak w kilku powiedzonkach (np. to z kapustą i kwasem to tekst z "Czterech pancernych"). Zdania te umieszczono na billboardach w towarzystwie zdjęć. Popatrzcie:

 
Komentuj (0)

REKLAMY W TV

07.09.2012 godz 12:55

Dzisiejsza notka jest z dedykacją dla Zu, która, nie posiadając tv, nie ogląda też reklam, więc nie wie o czym czasem mówię :P
Oto trzy aktualne reklamy, które nie dość, że mnie nie denerwują (jak większość tych mózgotrzepów, którymi nas raczą), to jeszcze mnie bawią. Jestem jedną z tych, którzy reklamy lubią oglądać. Ale nie bezmyślnie, ja je analizuję i interpretuję. Oglądam i rozbieram na części pierwsze. To jak lekcje psychologii. Ale o tym to może innym razem. Dzisiaj bez analizy. Enjoy.Komentuj (0)

BARDZO MI MILKO

07.08.2012 godz 15:57

Po bardzo długiej przerwie wracam :) Tyle się działo, że nie miałam zupełnie czasu na bloga.

Zaczynam od nowej kampanii polskich jogurtów Milko, która ruszyła 1 sierpnia. Obejmuje ona 3 billboardy -  fotografie ludzi w koszulkach z napisami, które są zaszyfrowanymi smakami jogurtów, zresztą jak widać poniżej. Białe tło i smakowite kolory. Do tego hasło - "Bardzo mi milko!". Jak przeczytałam na stronie Polskiej Izby Mleczarskiej (tak, tak :P), hasło odzwierciedla radość z życia, przebojowość i otwartość. Skierowali kampanię do osób młodych i aktywnych. Mi się podoba, jak widać da się reklamować jogurt bez zdjęć owoców podkręcanych w photoshopie :)


Komentuj (2)

ABSOLUTNIE

07.12.2011 godz 18:59

Konkurs wódy Absolut pod tytułem "Projekt Pokolenie" na pracę graficzną "Absolut Miasto" zbliża się ku finałowi. Tymczasem ja znalazłam kilka absolutnych propozycji, które niestety nie miałyby szans na wygraną, choć są bardzo udane wizualnie. I prawdziwe.
Swoją drogą - coś mi nie pasuje, że wódka robi "projekt pokolenie". Pokolenie wódki? 
żródło: ads-ngo

Komentuj (0)

KAMPANIE SPOŁECZNE

29.11.2011 godz 09:56

Ostatnio pozostaję w temacie kampanii społecznych. Kolejny przegląd kilku bardzo dobrych pomysłów.


żródło: ads-ngoKomentuj (0)

POLSKIE ZŁOTO

07.11.2011 godz 21:21

Kampania reklamowa polskiej wódki Luksusowej - Famous Potato Vodka. Prosto i z pomysłem. Królewska czerwień i nasze swojskie ziemniory.
Kampania jest dosyć stara, z 2000 roku, powstała w agencji Grey Worldwide. W 2001 wygrałą Epica Awards (Europe's Premier Creative Awards) w kategorii trunków alkoholowych.


Komentuj (0)

I ZNOWU KAMPANIE

02.11.2011 godz 16:15

Komentarz pozostaje ten sam, co w poprzedniej notce.

It's not happening here, but it's happening now:


źródło: ads-ngo

Kolejna świetna kampania:Censorship tells the wrong strory:


Komentuj (0)

KAMPANIE WWF

30.10.2011 godz 18:55

Jak widać, nie trzeba być korporacją wydającą miliony na kampanie reklamowe, by stworzyć coś tak genialnego jak kampanie WWF (World Wildlife Fund). W bardzo kreatywny i prowokacyjny sposób przekazują swoje przesłanie dotyczące ochrony zwierząt i środowiska naturalnego, które porusza ludzi, zapada w pamięć i, mam nadzieję, nie pozostawia obojętnym.
Zamieszczam kilka kampanii, jeszcze kiedyś wrócę do tematu.

The future is man made:

Tic Tac Toe - Teraz twój ruch:
You can help stop global warming.
Napis na dole: Animals around the world are losing their habitats due to climate
change. By turning off your TV, stereo and computer when not using them,
you can help prevent this. Take action now.:Don't buy exotic animal souvenirs - pamiątki ze zwierząt:Evolution:Before it's too late:


Komentuj (2)

PROSTY PRZEKAZ - AUTA

26.10.2011 godz 19:26

Oto, jak w prosty, inteligentny i interesujący sposób można zareklamować produkt. Bez banału i infantylnych frazesów, którymi raczy nas większość billboardów. Pokażę przykłady reklam samochodów, widziane na bardzo ciekawym wykładzie na ten temat :) Przykłady raczej starsze. Na początku zabawna wymiana zdań pomiędzy koncernami:A tak na to wszystko odpowiedział Bentley:Poniżej przykłady wspomnianych we wstępie reklam:


Komentuj (0)

NA TAPECIE

26.09.2011 godz 23:22

Na dziesięciolecie swojego istnienia, portal historyczny Histmag przygotował niekonwencjonalne tapety. Każda z nich to świetny pomysł. Obejrzeć wszystkie i ściągnąć w różnych rozmiarach można tutaj.
Komentuj (1)
Poprzednia strona