YUME UME

14.08.2012 godz 12:45

Przykład świetnego, spójnego designu. W tym przypadku dla sklepu/restauracji z japońskim jedzeniem. Każdy element zupełnie inny, ale w jednym stylu i z tym samym humorem, zabawnymi grami słownymi i skojarzeniami. Urzekła mnie torba z rybą :)
Tutaj można obejrzeć stronę internetową.


Komentuj (2)

ŁĘGAJNY

09.08.2012 godz 20:59

Polskie pomidory z farmy Łęgajny mają piękne, nowe opakowania! Logo to uproszczona ilustracja dużego, soczystego pomidora. Grafika nadrukowana na kartonach pozwala układać je w sklepie w różnych kombinacjach, bo różne elementy do siebie pasują, są częścią układanki. Każdy rodzaj pomidorów poza osobną szatą graficzną ma również umieszczoną na kartonie swoją nazwę, co jeszcze bardziej ułatwia rozróżnienie i wybór.
Do stworzenia opakowań użyto materiałów naturalnych, z recyclingu.
Projekty znalazłam na stronie opisującej najlepsze opakowania z całego świata. Od razu o nich piszę, cieszę się że polski design został zauważony i doceniony :) Więcej można poczytać i obejrzeć tutaj.
Komentuj (0)

KAWA

22.12.2011 godz 20:52

Zauważyłam, że półka z kawą w sklepie jest jakaś nudna. Nic ciekawego się tam nie dzieje, a przecież można przykuć wzrok dobrym pomysłem na opakowanie. Mam dowody.


więcej


więcej


więcej


więcej


więcej


więcej


więcej


więcej


więcej


więcej


więcej


więcej


więcej


więcej

Komentuj (1)

MASMIX

13.11.2011 godz 16:40

   Masmix zmienił opakowanie. Dla porównania pokazuję dwie poprzednie wersje - nic ciekawego, jak większość margaryn. Banał. W przedostatniej wersji nawet estetyczny banał.
   Kiedy wyobrażam sobie produkcję masła, to widzę babkę w ludowej spódnicy, która tłucze masło w maselnicy przed drewnianą chatą. Przynajmniej chciałabym, żeby ta produkcja tak wyglądała :) I do moich marzeń o wiejskiej idylli odnosi się nowy wizerunek Masmix'a. Super! Stylizacja na ludowo, krowy, wszystko proste i ładne. Dobre kolory, fajny krój pisma. Czysto i czytelnie.A to poprzednie wersje:
Komentuj (0)

GALLER

19.09.2011 godz 23:54

Znowu słodko. Tym razem belgijskie czekoladki Galler, które znalazłam w Empiku. Skojarzyły mi się ze wzornikiem Pantone. Zasada jak wszędzie - każdy kolor to inny smak. Ale nie kolor na cienkim pasku - prawie pół papierka jest w intensywnej barwie, skontrastowanej z minimalistyczną czernią. Tutaj można poczytać o firmie i tych wszystkich słodkościach, które produkują. Trochę oszczędna ta strona - za małe litery, za małe i za mało zdjęć, nie te kolory. Przydałoby się popracować nad jej wyglądem.
Komentuj (0)

CHOCABLOK

17.09.2011 godz 22:24

Nowe angielskie lody dostępne w Tesco. Opakowania bardzo apetyczne, w zdecydowanych kolorach. Krój pisma w nazwie prosty, ale nie banalny, sama nazwa też fajna. Tutaj można poczytać o samej marce i smakach. A tu jest angielski oryginał strony, który, mimo niewielu różnic,  bardziej mi się podoba. Ta strona jest przemyślana, a pierwsza to szybka kopia.

Ciekawe, czemu u nas brakuje jednego smaku...
Komentuj (0)

COCO JUICE

11.09.2011 godz 16:14

   Oto nowy produkt na rynku, o którym napisała mi Joanna (dziękuję! :) - woda kokosowa Coco Juice. Nie widziałam jej w sklepie, ale napewno można ją kupić w Polsce. O tym, czym jest i jakie ma zalety woda kokosowa, można przeczytać tutaj.
   Opakowanie zaprojektowali Blue Marlin Brand Design Group, w projekcie chcieli oddać charakter napoju: egzotykę Brazylii i naturalne pochodzenie. Znalazłam artykuł, w którym pokazali ścieżkę, jaką opakowanie przeszło, zanim stworzono ostateczną wersję (na ostatnim obrazku). Efekt końcowy jest fantastyczny - świeżość i energia. Skrajny minimalizm na drugiej ilustracji w tym przypadku wypadł najgorzej.Komentuj (0)

NOWY WIZERUNEK ZTM

29.08.2011 godz 23:05

ZTM w Warszawie zmienił logo i wygląd biletów. Jak dla mnie na korzyść. Logo proste, bilety w super kolorach. Ulgowe od normalnych różni tło logo z lewej strony biletu.
(Poinformowali, że nie zatrudnili do projektu żadnej agencji kreatywnej, tylko mieli swojego grafika. Chociaż jak docelowo podnoszą ceny o 300%, to mają z czego opłacać i agencje...)

Zestawienie starego i nowego logo:

Stare bilety:

I nowe bilety:


Komentuj (2)

AUCHAN

08.08.2011 godz 00:09

   Auchan zmienił wygląd linii produktów swojej marki. Nie wiem kiedy.
   Soki wyglądają naprawdę fajnie, estetycznie. Białe tło, zdjęcia owoców w prostej, ale ciekawej kompozycji (klasyka to podkręcone w photoshopie góry soczystych owoców z listkami i kroplami wody na skórce). Proste opakowanie jest tańsze w produkcji i mniejsze koszty wpisane są w cenę produktu. Fajnym motywem na oznaczenie (czytelne) całej linii jest ptaszek Auchan i komiksowy dymek z nazwą produktu. To mi się podoba.
   Poza sokami obejrzałam inne produkty i nie wszystkie są ciekawe. W większości nie pasuje mi ani kompozycja, ani kolory, nie są zachęcające (np. płatki). Tutaj są linki, jeden i drugi, można się przyjrzeć i ocenić.
   Linia Auchan na tle innych linii najtańszych produktów z supermarketów i tak wypada najlepiej. Wszystkie 'Kciuki' i 'Jedynki' mają koszmarne opakowania. A ta nie kojarzy się z najgorszą jakością i tandetą. Zmiana bardzo korzystna.
Komentuj (1)

IL

04.08.2011 godz 20:20

Wino i szampan (albo wino musujące) nie muszą mieć zawsze takiego samego kształtu butli! Jak widać może być ciekawiej. Cała seria win jest świeża i spójna. Super są kolorowe kapsle zamiast korków. Chromowane szkło z różowym winem jest eleganckie. Pięknie! Ale stronę można by poprawić.


Komentuj (0)
Poprzednia strona