MICROSOFT

05.09.2012 godz 22:48

Microsoft zmienił swoje logo. Do lamusa odeszło okienko niczym flaga i nazwa napisana pogrubioną kursywą. Symbol zastąpiły... po prostu zwykłe kwadraty w znanych już z poprzedniego logo kolorach. Logotyp jest teraz zastąpiony prostym fontem Segoe.
W tym przypadku mam już dosyć minimalizmu w designie. Co prawda wciąż, gdy widzę to logo, to myślę - Windows. Ale to jednak zwykłe, statyczne kwadraty i tyle, żadna big idea. Niedawno w naszym pięknym kraju była podobna historia z logo PZU, stworzonym przez White Cat Studio. Nie piszę na tym blogu krytyki, tylko wyróżniam perełki. Nie mniej jednak wyżej opisane redesign'y są ważnymi zdarzeniami na moim horyzoncie. I w obu przypadkach stwierdzam - potępiam! :P

A tutaj małe porównanie:


Komentuj (1)

SADOLIN

09.08.2012 godz 20:27

Rzadko bywam w takich miejscach jak sklepy budowlane. Niedawno musiałam taki sklep odwiedzić i zobaczyłam logo, które bardzo mi się spodobało. Przezroczysta, lśniąca kropelka na desce, na tym napis. To lakiery do drewna Sadolin. Niewiele a ładnie, cieszy moje oko :)
W porównaniu z poprzednim opakowaniem (ostatnie zdjęcie) widać zmianę na lepsze. Poza logo zmienił się cały układ graficzny, pojawiły się duże, atrakcyjne zdjęcia jako tło (zdjęcie pokładu jachtu jest super!).

Tylko zastanawiam się, czy ten widok drewna pod kropelką nie powinien być jakoś załamany, jak przez wodę?Tu widać zmiany:

Komentuj (0)

DOBRE LOGO

13.07.2011 godz 19:21

Zaprojektowanie dobrego logo to nie lada sztuka. Właściwie nie ma reguły, jakie logo powinno być, poza tym że musi mieć to coś, być trafne, być kwintesencją produktu, w miarę najprostszą. Sama głowię się właśnie nad kilkoma projektami. Poniżej różne logo, na jakie się natknęłam, a które warto wyróżnić, bo są świetne. Odrobina inspiracji.


Komentuj (0)

WAKACYJNIE

25.06.2011 godz 21:41

   Zaczęły się wakacje, czas lotów bliższych i dalszych. Poniżej prezentuję subiektywny wybór 20 logo linii lotniczych, które wg mnie są najlepsze. A Wam które logo się podoba?
   Tymczasem ja uciekam na tydzień.

Komentuj (3)