BARDZO MI MILKO

07.08.2012 godz 15:57

Po bardzo długiej przerwie wracam :) Tyle się działo, że nie miałam zupełnie czasu na bloga.

Zaczynam od nowej kampanii polskich jogurtów Milko, która ruszyła 1 sierpnia. Obejmuje ona 3 billboardy -  fotografie ludzi w koszulkach z napisami, które są zaszyfrowanymi smakami jogurtów, zresztą jak widać poniżej. Białe tło i smakowite kolory. Do tego hasło - "Bardzo mi milko!". Jak przeczytałam na stronie Polskiej Izby Mleczarskiej (tak, tak :P), hasło odzwierciedla radość z życia, przebojowość i otwartość. Skierowali kampanię do osób młodych i aktywnych. Mi się podoba, jak widać da się reklamować jogurt bez zdjęć owoców podkręcanych w photoshopie :)


Komentuj (2)

SADOLIN

09.08.2012 godz 20:27

Rzadko bywam w takich miejscach jak sklepy budowlane. Niedawno musiałam taki sklep odwiedzić i zobaczyłam logo, które bardzo mi się spodobało. Przezroczysta, lśniąca kropelka na desce, na tym napis. To lakiery do drewna Sadolin. Niewiele a ładnie, cieszy moje oko :)
W porównaniu z poprzednim opakowaniem (ostatnie zdjęcie) widać zmianę na lepsze. Poza logo zmienił się cały układ graficzny, pojawiły się duże, atrakcyjne zdjęcia jako tło (zdjęcie pokładu jachtu jest super!).

Tylko zastanawiam się, czy ten widok drewna pod kropelką nie powinien być jakoś załamany, jak przez wodę?Tu widać zmiany:

Komentuj (0)

ŁĘGAJNY

09.08.2012 godz 20:59

Polskie pomidory z farmy Łęgajny mają piękne, nowe opakowania! Logo to uproszczona ilustracja dużego, soczystego pomidora. Grafika nadrukowana na kartonach pozwala układać je w sklepie w różnych kombinacjach, bo różne elementy do siebie pasują, są częścią układanki. Każdy rodzaj pomidorów poza osobną szatą graficzną ma również umieszczoną na kartonie swoją nazwę, co jeszcze bardziej ułatwia rozróżnienie i wybór.
Do stworzenia opakowań użyto materiałów naturalnych, z recyclingu.
Projekty znalazłam na stronie opisującej najlepsze opakowania z całego świata. Od razu o nich piszę, cieszę się że polski design został zauważony i doceniony :) Więcej można poczytać i obejrzeć tutaj.
Komentuj (0)

YUME UME

14.08.2012 godz 12:45

Przykład świetnego, spójnego designu. W tym przypadku dla sklepu/restauracji z japońskim jedzeniem. Każdy element zupełnie inny, ale w jednym stylu i z tym samym humorem, zabawnymi grami słownymi i skojarzeniami. Urzekła mnie torba z rybą :)
Tutaj można obejrzeć stronę internetową.


Komentuj (2)