MICROSOFT

05.09.2012 godz 22:48

Microsoft zmienił swoje logo. Do lamusa odeszło okienko niczym flaga i nazwa napisana pogrubioną kursywą. Symbol zastąpiły... po prostu zwykłe kwadraty w znanych już z poprzedniego logo kolorach. Logotyp jest teraz zastąpiony prostym fontem Segoe.
W tym przypadku mam już dosyć minimalizmu w designie. Co prawda wciąż, gdy widzę to logo, to myślę - Windows. Ale to jednak zwykłe, statyczne kwadraty i tyle, żadna big idea. Niedawno w naszym pięknym kraju była podobna historia z logo PZU, stworzonym przez White Cat Studio. Nie piszę na tym blogu krytyki, tylko wyróżniam perełki. Nie mniej jednak wyżej opisane redesign'y są ważnymi zdarzeniami na moim horyzoncie. I w obu przypadkach stwierdzam - potępiam! :P

A tutaj małe porównanie:


Komentuj (1)

REKLAMY W TV

07.09.2012 godz 12:55

Dzisiejsza notka jest z dedykacją dla Zu, która, nie posiadając tv, nie ogląda też reklam, więc nie wie o czym czasem mówię :P
Oto trzy aktualne reklamy, które nie dość, że mnie nie denerwują (jak większość tych mózgotrzepów, którymi nas raczą), to jeszcze mnie bawią. Jestem jedną z tych, którzy reklamy lubią oglądać. Ale nie bezmyślnie, ja je analizuję i interpretuję. Oglądam i rozbieram na części pierwsze. To jak lekcje psychologii. Ale o tym to może innym razem. Dzisiaj bez analizy. Enjoy.Komentuj (0)

GOETHE INSTITUT

20.09.2012 godz 20:57

Ostatnio rozbawiła mnie nowa kampania reklamowa Instytutu Goethego. Billboardy mają zachęcać do nauki języka niemieckiego, by nie używać go tak niepoprawnie, jak w kilku powiedzonkach (np. to z kapustą i kwasem to tekst z "Czterech pancernych"). Zdania te umieszczono na billboardach w towarzystwie zdjęć. Popatrzcie:

 
Komentuj (0)