BARDZO MI MILKO

Po bardzo długiej przerwie wracam :) Tyle się działo, że nie miałam zupełnie czasu na bloga.

Zaczynam od nowej kampanii polskich jogurtów Milko, która ruszyła 1 sierpnia. Obejmuje ona 3 billboardy -  fotografie ludzi w koszulkach z napisami, które są zaszyfrowanymi smakami jogurtów, zresztą jak widać poniżej. Białe tło i smakowite kolory. Do tego hasło - "Bardzo mi milko!". Jak przeczytałam na stronie Polskiej Izby Mleczarskiej (tak, tak :P), hasło odzwierciedla radość z życia, przebojowość i otwartość. Skierowali kampanię do osób młodych i aktywnych. Mi się podoba, jak widać da się reklamować jogurt bez zdjęć owoców podkręcanych w photoshopie :)


Komentarze:

10.08.2012, 16:07 :: 109.243.114.14
bachu
tak, znam ten serial :) a tematy związane z reklamą nie są mi obce. miałam zajęcia z historii i psychologii reklamy, znam te mechanizmy kreacji potrzeb. właśnie dlatego większości kampanii i reklam nie znoszę! :P zalewają nas intelektualnym szambem z tv i billboardów.
mam nadzieję, że nie przyjdzie mi nigdy pracować przy kampanii np. viziru :P póki co zajmuję się czymś innym.

a serial jest świetny, to prawda :)

09.08.2012, 23:49 :: 80.54.8.2
joannacora.fotolog.pl
Witaj ponownie! Miło że wróciłaś:) A tak w ogóle to też zwróciłam uwagę na ta kampanię. Świetnie dobrane hasło i pomysłowe szyfrowanie nazw owoców.

p.s. Widziałaś może taki serial jak MAD MEN? Opowiada o nowojorskiej agencji reklamowej w latach 60'. Sporo przemian gospodarczych, społecznych i obyczajowych jest poruszonych w tym filmie jak np: segregacja rasowa, emancypacja kobiet (i w ogóle rola kobiet zarówno w biurze jak i w domu), zimna wojna z sowietami, tworzenie i kreowanie konsumpcyjnego stylu życia i odbudowa powojennej gospodarki USA w trakcie wojen w Wietnamie. Zmienia się pogląd na reklamy po tym serialu:) Szczerze polecam:
h t t p ://iitv.info/mad-men/ (usuń spacje)